English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Łuki z Opola

Tym razem coś nowego. Dwa łuki tradycyjne wykonane na podstawie znaleziska archeologicznego z okolic Opola z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Znane jako Łuki Opolskie, lub Łuki z Opola.

Typowy dla łuków typu longbow przekrój ramion "D" Łuki posiadają spłaszczone końce ramion, co według mnie raczej nie przekłada się na lepszą skuteczność, a przynajmniej nie odczułem żeby różniły się czymś od "anglików" Kiedy się nad nimi zastanawiałem, to przyszło mi do głowy, że może po prostu była taka moda :-)) Przecież ludzie żyjący w średniowieczu nie byli tak strasznie od nas inni i niektórzy za pewne lubili się wyróżniać.

Może kiedyś jakiś Gniewosz chcąc zaimponować przecudnej niewieście co w oczach miała najskrytsze głębie oceanów świata, a włosy jej targane przez wiatr i pocałowane przez ogień na ziemi równych sobie nie miały... postanowił, że wystruga łuk inny od innych... Różnie mogło być :-)

Oba łuki mają bardzo niehistoryczne skórki przy majdanach, ale fajne, wygodne i z możliwością zdejmowania. Drewno zabezpieczone politurą na szelaku najciemniejszym.Słabszy 35#@28". Mocniejszy posiada regulację siły naciągu - cięciwa zaczepiona na zewnętrznych zaczepach  40#@28", na wewnętrznych 45#@28".

Generalnie bardzo fajne, przyjemne i powtarzalne łuki.

łuki z opola spłaszczony gryf łuku opolskiego ramiona łuków wcięcia w gryfie zaczep cięciwy pętla cięciwy cienki gryf łuki bez cięciwy majdan łuku brzusiec łuku drewno jesionowe drewno lakierowane grzyf łuku z opola dolne ramię łuku górne ramię łuku łuki tradycyjne łucznictwo tradycyjne Skóra na majdanie Łuki tradycyjne Łuki drewniane Łucznictwo historyczne łuk historyczny gryf

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.