English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Longbow z lnianą cięciwą 39# 28"

Sam przed sobą zarzekałem się, że już jesionowych longbow nie będę tutaj wrzucał, ale jakoże ten jest troszeczkę inny to nie mogłem się powstrzymać ;-)

Tym razem jak na łucznictwo tradycyjne przystało zaopatrzyłem łuk w świetnej jakości lnianą cięciwą.  Wykonana jest z nici sprezentowanych od kolegi łucznika, który w drodze do Puszczy Białowieskiej zaszczycił mnie wizytą. Wiem, że wydawać się może, że nić lniana, to po prostu nić lniana, ale z tak lekką względem wytrzymałości jeszcze nie miałem do czynienia. Trzymałem ją specjalnie na jakiś tradycyjny łuk flightowy, ale była potrzeba użyć ją wcześniej - na szczęście trochę jeszcze jej zostało to i na flighta też się załapie ^^ Ta oczywiście jest woskowana, ale podobna bez wosku jest lżejsza od cięciw dakronowych przy podobnych gabarytach.

Wracając do samego łuku. Tradycyjny longbow o przekroju "D". Rogowe gryfy, skórka przy majdanie, zabezbieczony politurą na szelaku. 39# 28" (profilowany do 30")

łucznictwo tradycyjne tradycyjny longbow skórka na majdanie gryfy rogowe gryf dolny brzusiec skóra w majdanie przyłożenie strzały cięciwa lniana z owijką

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.