English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Jesionowy ELB

Tym razem chciałem wprowadzić trochę kolorów do łuczniczego świata i w ten sposób spod moich dłoni wyszedł pomarańczowy łuk. Kolor bejcy którą użyłem to palisander. Łuk lakierowany politurą szelakową najjaśniejszą jaka była dostępna.
W miejscu przyłożenia strzały wypaliłem znaczek – niektórym może kojarzyć się z kwiatkiem, ale zdecydowanie jest to krzyżyk.
Wykonany jest z jesionu. Zrobiłem lekkie refleksy na niepracujących końcówkach ramion. Gryfy są z polerowanych krowich rogów. (jeśli ktoś w waszej okolicy nocami zamaskowany w kominiarkę ucina biednym krówkom rogi – to nie ja ;)
Długość 193,5 cm. Siła naciągu około 30 kg przy 28 calach, waga to 630 gram. Delikatnie się ułożył – coś około 3 cm, ale pewnie to przez to, że profilowałem do 33 cali.
Bardzo przyjemny łuk i miło się strzela, ale ze względu na siłę naciągu musiałem testować go na raty, bo mięśnie odmawiały posłuszeństwa.

łuk z napiętą cięciwą ash longbow miejsce przyłożenia strzały do łuku gryf rogowy łuku łuk jesionowy łuk z jesionu drewniany łuk łuk tradycyjny z jesionu tradycyjny łuk longbow horn nock łuk z cięciwą longbow arrow pass łuk tradycyjny angielski longbow ash selfbow łuk z jednego kawałka drewna ramię łuku brzusiec łuku

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.