English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Longbow defleks/refleks 37# @28"

Łuk bardzo fajnie leży w dłoni. Nie zaznaczałem nawet miejsca przyłożenia strzały gdyż majdan jest tak wyprofilowany, że intuicyjnie zawsze przykłada się w tym samym miejscu.
Bardzo przyjemny w strzelaniu, szybki i powtarzalny.

Rdzeń: laminat drewniany
Grzbiet: drewno oliwne z pięknym błyszczem
Brzusiec: cocobolo
Gryfy: orzech amerykański
Zewnętrzne warstwy grzbietu i brzuśca przykryte są przeźroczystymi listwami szklanymi specjalnie przystosowanymi do łucznictwa
Wszystko klejone najwyższej jakości klejem epoksydowym, więc wykluczam możliwość rozwarstwień
Cięciwa: darkron 12 nitek
Majdan i gryfy pokryte szelakiem

Siła naciągu łuku, to 37 funtów na 28 calach
Długość całkowita łuku, to 59 cali (150 cm)


 

laminated logbow łuk tradycyjny majdan  łuku łuk bez półki majdan łucznictwo łuk tradycyjny łucznictwo tradycyjne łuk sklep łuk włókna szklanego majdan bez półki brzusiec gryfy łuk płaski łuki łucznictwo łuk

Komentarze

Bardzo fajny łuczek, wydaje mi się że trochę podobny do łuków które robi Kamil B.
Ciekawe jak tam z żywotnością i skręcaniem ramion, podatny?

Pozdrawiam

Jest inny - inna technologia i inne materiały :)
Generalnie jeszcze żaden laminat szklany zrobiony przeze mnie się nie rozleciał. Podczas profilowania, jak również w trakcie testów nie było mowy nawet o minimalnym skręcie ramion - po prostu nie pozwala na to konstrukcja.
Tutaj masz filmik z testu: https://www.youtube.com/watch?v=3FAZPLKvUKA co prawda łuk jest inny, aczkolwiek materiały - drewno/kleje/szkło są te same. Próbowałem połamać i nagrać na kamerze jak i gdzie pęka, ale jak widać nie udało się :)

Ech! Kusisz strrrrasznie! Już wiem na czyją produkcję zmienię moją Diankę. Wielki szacunek za jakość i piękno Twoich wyrobów. Serio - to chyba najpiękniejsze laminaty w Polsce. Sprawdzałeś może na chrono?
P.S. No i cieszy mnie, że takie łuki robi, że tak powiem, krajan. W Bielsku P. spędzałem nie raz wakacje u dziadków (wiele lat temu)i wielki sentyment mam :-)

Miło mi :)

Jeszcze się nie dorobiłem chrono - zawsze coś innego jest do kupienia - jak nie materiał, to kleje, jak nie kleje, to szlifierka itd

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.